Jiří Fadrný

Sólový kytarista a zpěvák je kapelníkem Svítání od jeho vzniku. V jeho hudební minulosti najdeme účinkování ve sborech a seskupeních zabývajících se klasickou hudbou, zmiňme alespoň 7leté působení v Českém filharmonickém sboru Brno či ve sboru Masarykovy univerzity v Brně Gaudeamus. Z ostatních oblastí hudby je Jiří Fadrný povětšině motorem a iniciátorem kapel, prošel si standardními středoškolskými pokusy i pozdějšími spirituály se zabývajícími sdruženími.

Jiří Fadrný je autorem většiny skladeb Svítání. Jeho hudební inspirace se v čase mění. Od folkových kořenů se propracovává ke složitějšímu hudebnímu vyjádření, danému poslechem nejrůznějších žánrů a seskupení, jako Jethro Tull, Yes, Flecktones a dalších, či sólistů jako Chick Corea, Miles Davis, John McLauglin, Al di Meola, Paco de Lucia, Frank Zappa, Led Zeppelin, Dire Straits, Queen, ale i např. Vlasta Redl či Hradišťan.

Jiří Fadrný hraje na několik nástrojů:

První kytara je Furch DS-63, v roce 1997 nejkvalitnější model známého výrobce akustických nástrojů z Velkých Němčic u Brna. V kytaře je zabudován aktivní snímač Fishman AX-7.

Dalším nástrojem je elektroakustická YAMAHA APX-8, což je nástroj s velmi kvalitním snímáním, vhodný pro pódiové hraní na aparát, kdy je třeba silného zvuku z nástroje bez zpětné vazby. Na oba tyto nástroje natahuje struny Martin SP o síle 12.

Klasická kytara s nylonovými strunami je z dílny věhlasného pražského kytaráře Petra Procházky. Jde o model Grand concert opět se snímačem Fishman.

Elektrickou kytaru Fender Stratocaster Highway používá kapelník Svítání v kombinaci s kombem Fender Hot Rod Deluxe. Struny jsou o síle 10-11.

Lebedova mandolína z roku 1994 uzavírá výčet nástrojů, zbývá ještě dodat, že nástroje připojuje Jiří Fadrný do efektu ZOOM GFX 707 (slouží jako volume pedal) a dále používá ladičku Korg GT-12.