Současnost

Svítání představuje svým posluchačům hudební styl, který lze jen těžko žánrově zařadit a nazývá se Original Czech Music. Kapela hraje několik typů koncertních vystoupení.

Akustická verze nabízí krom stálé sestavy hostující cimbalistku a jde o koncert hudby postavené na vokálech, kytarách, violoncellu, cimbálu, akordeonu, perkusích, mandolíně a baskytaře. V průběhu vystoupení zazní nejen skladby z vlastní autorské dílny, ale i úpravy děl Jaroslava Ježka, Voskovce a Wericha - Šaty dělaj člověka, Život je jen náhoda..., dále také instrumentální perličky jako např. slavný Montiho čardáš.

Ve verzi s bubeníkem, která se častěji objevuje na větších akcích či festivalech, může s kapelou vystoupit taktéž hostující baskytarista, specialista na tento nástroj, který přitvrdí zvuk spolu s bubeníkem a taktéž rockovějším repertoárem. V této verzi programu zazní písně vlastní i skladby přejaté, např. Whistler od Jethro Tull. Ani v této verzi není vynechán instrumentální kousek či případný acapellový bonbónek.

Kapela Svítání dlouhodobě podporuje projekt Adopce na dálku. Pořádá pravidelné koncerty ve prospěch tohoto projektu, který poskytuje vzdělání chudým dětem v Africe, Indii i v Evropě.