Novinky

27.5.2024 Červnové koncerty Svítání, Pavla Helana a symfonických orchestrů
Všechny příznivce Svítání zveme na koncerty, které se uskuteční v červnu! Nejprve 2. 6. 2024 v 19:30 zahrajeme v kostele sv. Tomáše (Josefská 28) na Malé Straně v Praze, kde nás doprovodí Euterpe Philharmonia pod vedením Michaela Housy (vstupenky zde), 23. 6. 2024 v 19:30 pak svou hudbou rozezníme opět starobrněnskou baziliku ve spolupráci se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Brno pod taktovkou profesora Stanislava Kummera (vstupenky zde). V obou případech bude naším hostem známý vlídný písničkář Pavel Helan!
Všichni jste srdečně zváni.
Jiří F. D.

1.1.2024 Nový rok i koncerty
Všem příznivcům souboru Svítání přejeme krásný nový rok a rádi bychom se s vámi podělili o pár novinek. Hlavní a nejdůležitější samozřejmě je, že nyní kapela spí spravedlivým zimním spánkem :-). Věnujeme se rodinám, nahánění dětí do školy, aby si opravily známky v pololetí, zimním sportům (hlavně na gauči u juniorského hokeje) i pobočným hudebním aktivitám, například poslechu metalových písní v podání našich ratolestí, řezajících do vánočních dárků... Leč v plánu už máme další koncerty, které by se měly uskutečnit v červnu, nejprve v Praze a poté v Brně. Přizvali jsme si dokonce symfonické orchestry a zajímavé hosty! Podrobnosti i možnosti nákupu vstupenek zde naleznete v průběhu jara, tak nás nezapomeňte sledovat. Chcete-li, můžete se přihlásit k odběru newsletteru, aby vám nic neuniklo.
Užívejte zimy, sněhu a ticha, těšíme se na setkání u muziky!
Jiří F. D.

14.10.2023 Vánoční koncerty Svítání
Po (babo)letní přestávce, kdy se Svítání věnovalo rodinám, pracím, domácím pracím a jiným životním radostem, se Svítání opět začíná věnovat hudbě. Kromě několika charitativních koncertů pro klienty domovů pro seniory se letos uskuteční dva vánoční koncerty pro veřejnost. První se odehraje v neděli 10. 12. v 19:00 v nádherných prostorách barokního Tereziánského sálu ve starobylém břevnovském klášteře v Praze (mapka zde). Druhý se koná o týden později, 17. 12., v 19:00 v neméně působé dvoraně Uměleckoprůmyslového muzea v Brně na Husově ulici č. 14 (zde), pod dohledem Démona růstu (kdo přijde, pochopí :-)). Zazní známé skladby Svítání, v doprovodu harfy, kytar a kontrabasu uslyšíte Píseň písní, Bitvu, Závrať, Buď vůle Tvá od Leonarda Cohena i nějaké novinky. Do obou sálů se dostanete pohodlně hromadnou dopravou i autem, neboť na obou místech by mělo být parkování bez problémů. Vstupenky pořídíte pohodlně na stránkách Ticketportal. Těšíme se na shledání v půvabném předvánočním čase na neméně půvabných místech.
Jiří F. D.

7.1.2023 S Hanou a Petrem Ulrychovými!
Další ročník Starobrněnských hudebních slavností je zde! Podařil se nám skvělý kousek – 23.4.2023 si ve starobrněnské bazilice zahrajeme s Hanou a Petrem Ulrychovými, skupinou Javory a opět se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Brno pod vedením prof. Stanislava Kummera. Kromě prověřených hitů vám zahrajeme i nové skladby v úpravách pro orchestr, tak si je nenechte ujít! Vstupenky jsou jako vždy k mání na portálu Ticketportál. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se na vás!

21.12.2022, Nový rok
Děkujeme všem příznivcům kapely za podporu v tomto roce a přejeme hodně zdaru a hudebních lahůdek v roce novém, třebas i z dílny Svítání.
Jiří F.

15.11.2022 Vánoční koncert Svítání
Je mi potěšením vás pozvat na vánoční koncert našeho souboru písní a tanců, tedy Svítání. Jelikož mi bylo souzeno psát téměř veškerý repertoár kapely, mohu vás ubezpečit, že na tomto koncertě nebudeme vaše uši zatěžovat všemožnými sladce vyzpěvovanými Ježíšky. No a panáčky si můžete dát po koncertě sami, například na adventních trzích na brněnském Náměstí svobody či Zelném trhu, neboť koncert se odehraje v krásném prostředí Křišťálového sálu Staré radnice v Brně, v pátek 16. 12. v 19:00.
Druhý den do práce vstávat nemusíte, tak proč nepobýt u písní, které ve vás opravdu nebudou zvyšovat hladinu averze k Vánocům. Půjde o vpravdě luxusní koncert s kapacitou do 60 osob a nebude mezi námi hradba techniky. Budeme hrát a zpívat pěkně postaru, bez všech aparátů a drátů. Vstupenky zakoupíte přes stránky Ticketportal nebo přímo na místě – nebude-li plno.
A abych vás ještě více naladil, tak vězte, že pilně cvičíme novou skladbu. Dovolil jsem si k ní tentokrát zkomponovat pouze hudbu. Text napsal jeden takřka neznámý básník před zhruba 2 500 lety, takže prověrka kvality časem je zaručena. Koneckonců, co jiného čekat od krále Šalomouna a jeho Písně písní?
Přijďte v hojném počtu, těšíme se na vás!
Jiří F.

27.6.2022 Je to za námi!
Starobrněnské hudební slavnosti ve svém 3. vydání se staly součástí historie. Byly to dva krásné večery, s hudbou, setkáváním s milými lidmi a muzikanty, velkým Wolfgangem, vedrem i vznešenou atmosférou v bazilice. Bylo to krásné, chcete-li mrkněte sem. Uvidíme, co přinese podzim, příbývá zpráv o virech, které nabírají na síle a opět si na muzikanty brousí zuby. Třeba se jim tentokrát nepodaří nám zabránit zahrát si i na podzim a před Vánoci! Držte nám palce, mějte se krásně a užívejte prázdnin.
Hezké léto!
Jiří F.

11.5.2022 Starobrněnské hudební slavnosti
Sláva, po dvouleté infekčně-karanténní pauze se konečně může uskutečnit 3. ročník Starobrněnských hudebních slavností. V sobotu 18. 6. v 19:00 v kapitulní síni za bazilikou se představí soubor Mlima Jua ze spřátelené pardubické praktické školy Svítání. Poté zazní Mozartova Malá noční hudba v podání smyčcového orchestru studentů Konzervatoře Brno. Vstupné je dobrovolné. V neděli 19. 6. v 19:00 na slavnostním koncertě v bazilice zahraje domácí, brněnské Svítání v doprovodu orchestru Konzervatoře Brno pod vedením prof. Stanislava Kummera. Jako hosty jsme si letos pozvali českobudějovickou legendu Nezmary. Tato slavná folková kapela brzy oslaví 45. let existence a její vystoupení dozajista skvělým způsobem dvoudenní akci završí. Vstupenky jsou k dostání na portálu Ticketportál. Využijte oddechového času, který si viry vybírají, a přijďte v hojném počtu!
Těšíme se na vás!
Jiří F.

31.3.2022 Svítání téměř za svítání
Choroby, karantény, nákazy, zákazy a všeobecná blbá nálada a strach ve společnosti snad trochu pominuly. Tak si opět zazpíváme a zahrajeme na open air koncertu, který se uskuteční ráno, 11. 4. 2022 v 7:00, na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka), tenktokrát nejen s živou harfenistkou v roli pouhé vokalistky, ale též zdánlivě mrtvou harfou, která ovšem v jejích rukách dozajista ožije! Namísto vstupného nás můžete obdařit vzorky vlastnich kulinářských výrobků, kvalitními masitými výrobky a podobnými naturáliemi :-). Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání opět na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

15.6.2021 Svítání opět za svítání
Zveme vás na druhý koncert Svítání za svítání, tentokrát skutečně za slunovratu, který se odehraje ráno, téměř za svítání, 21. 6. 2021 v 7:00 na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka). Přijďte opět zahájit poslední pracovní týden tohoto školního roku s krásnou hudbou, v krásném prostředí přímo v centru Brna. Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

>>     >>|