Novinky

27.6.2022 Je to za námi!
Starobrněnské hudební slavnosti ve svém 3. vydání se staly součástí historie. Byly to dva krásné večery, s hudbou, setkáváním s milými lidmi a muzikanty, velkým Wolfgangem, vedrem i vznešenou atmosférou v bazilice. Bylo to krásné, chcete-li mrkněte sem. Uvidíme, co přinese podzim, příbývá zpráv o virech, které nabírají na síle a opět si na muzikanty brousí zuby. Třeba se jim tentokrát nepodaří nám zabránit zahrát si i na podzim a před Vánoci! Držte nám palce, mějte se krásně a užívejte prázdnin.
Hezké léto!
Jiří F.

11.5.2022 Starobrněnské hudební slavnosti
Sláva, po dvouleté infekčně-karanténní pauze se konečně může uskutečnit 3. ročník Starobrněnských hudebních slavností. V sobotu 18. 6. v 19:00 v kapitulní síni za bazilikou se představí soubor Mlima Jua ze spřátelené pardubické praktické školy Svítání. Poté zazní Mozartova Malá noční hudba v podání smyčcového orchestru studentů Konzervatoře Brno. Vstupné je dobrovolné. V neděli 19. 6. v 19:00 na slavnostním koncertě v bazilice zahraje domácí, brněnské Svítání v doprovodu orchestru Konzervatoře Brno pod vedením prof. Stanislava Kummera. Jako hosty jsme si letos pozvali českobudějovickou legendu Nezmary. Tato slavná folková kapela brzy oslaví 45. let existence a její vystoupení dozajista skvělým způsobem dvoudenní akci završí. Vstupenky jsou k dostání na portálu Ticketportál. Využijte oddechového času, který si viry vybírají, a přijďte v hojném počtu!
Těšíme se na vás!
Jiří F.

31.3.2022 Svítání téměř za svítání
Choroby, karantény, nákazy, zákazy a všeobecná blbá nálada a strach ve společnosti snad trochu pominuly. Tak si opět zazpíváme a zahrajeme na open air koncertu, který se uskuteční ráno, 11. 4. 2022 v 7:00, na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka), tenktokrát nejen s živou harfenistkou v roli pouhé vokalistky, ale též zdánlivě mrtvou harfou, která ovšem v jejích rukách dozajista ožije! Namísto vstupného nás můžete obdařit vzorky vlastnich kulinářských výrobků, kvalitními masitými výrobky a podobnými naturáliemi :-). Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání opět na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

15.6.2021 Svítání opět za svítání
Zveme vás na druhý koncert Svítání za svítání, tentokrát skutečně za slunovratu, který se odehraje ráno, téměř za svítání, 21. 6. 2021 v 7:00 na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka). Přijďte opět zahájit poslední pracovní týden tohoto školního roku s krásnou hudbou, v krásném prostředí přímo v centru Brna. Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

23.6.2020 Svítání hrálo za svítání
Koncert Svítání za svítání se mimořádně vydařil. Po deštivých dnech konečně svítilo slunce, nebyla to přesilovka (důkaz naleznete v galerii, a to ani nepočítám poněkud laxního posluchače Louise Raduita de Souches), dobře jsme si zazpívali a ještě lépe se pak najedli :-). Kromě běžných návštěvníků nás poslouchaly také dvě veverky, tudíž se počet posluchačů zaokrouhlil na krásné dvouciferné číslo. Pravda, první v řadě, ale to nemusí nikdo vědět :-). Tak o slunovratu třeba zas na viděnou za svítání :-).
Hezké prázdniny,
Jiří F.

17.6.2020 Svítání za svítání
Zveme vás na historicky první koncert Svítání za svítání, ba dokonce skoro za slunovratu, který se odehraje ráno, téměř za svítání, 22. 6. 2020 v 6:30 na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka). Přijďte zahájit poslední pracovní týden tohoto školního roku s krásnou hudbou, v krásném prostředí přímo v centru Brna. Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Doufám, že oceníte, že nebudeme začínat skutečně za svítání, to byste se museli na Špilberk vydat již ve 4:45 :-). Co se týká vstupného, stačí, když třeba přinesete nebohým muzikantům, hladovým po dlouhé karanténě a vyhublým (v mém případě +2 kg...), něco na zub ;-). Zazpíváme si, povykládáme a pak, kolem půl osmé, se pokojně rozejdeme do pracovního procesu. Namísto otrávené atmosféry pondělního rána budeme mít za sebou krásné chvilky s hudbou a budeme moci odvádět špičkový výkon, za což nás šéfové dozajista pochválí, no ne? Co víc si můžeme přát? :-D
Tak za svítání na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.
P.S. Bude-li pršet, zalezeme do průchodu a budeme zpívat a hrát tam! No, a pokud by vás přišlo víc než 1000 (dle nařízení vlády ČR), tak holt budete muset odejít. Potravinové dary pak můžete složit u mě doma. :-D

4.5.2020 Starobrněnské hudební slavnosti
Letošní ročník Starobrněnských hudebních slavností se bohužel nekoná, program se přesouvá na příští rok. Snad se s vámi ještě do konce roku na nějakém koncertě uvidíme.
Hezké, pokud možno zdravé jaro, a vlastně i léto, podzim a zimu!
Jiří F.

19.2.2019 Svítání, Cimbal Classic a Štěpán Rak
Příchází druhý ročník Starobrněnských hudebních slavností, domovská scéna Svítání. V prostorách starobrněnské baziliky se však nejprve, 20. 6. v 19:30, představí Cimbal Classic, známý brněnský soubor manželů Katky a Dalibora Štruncových, jenž již bezmála 30 let zdobí brněnskou scénu špičkovou vlastní tvorbou, v níž se potkávají housle s cimbálem, hobojem a zpěvy. Více na oficiálních stránkách souboru Cimbal Classic
. Na druhém koncertě, 23. 6. v 19:30, zahrajeme společně se Štěpánem Rakem, světoznámým kytaristou a profesorem pražské HAMU, a také nás doprovodí symfonický orchestr. Uslyšíte skladby z posledního alba Setkání s andělem i klasické písně Svítání, některé dokonce v jedinečném spojení právě s profesorem Rakem, které se odehraje na tomto jediném koncertě! Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketportal. Předprodej bude zahájen v brzké době!
Mějte se přejarně a hudbě zdar!
Jiří F.

19.4.2018 Opět se Spirituál kvintetem!
Po několika letech se Svítání opět na pódiu setká s legendárním Spirituál kvintetem, tentokrát v rámci Starobrněnských hudebních slavností. Máte-li zájem tento výjimečný koncert shlédnout, vydejte se 23. 6. do jedinečné starobrněnské baziliky, kde náš společný koncert začíná v 19:30. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketportal.
Krásné jaro,
Jiří F.

27.3.2017 Vzpomínka!
Včera se mi dostala se mi do rukou jedna starodávná nahrávka Svítání, pocházející z doby kolem roku 2000. Je to až neuvěřitelná náhoda, neboť posledních čtrnáct dnů hodně zvažuji, že bych tuto naivní mladickou píseň konečně vyřadil z repertoáru. Stále však váhám. A víte co? Ono to vlastně záleží především na vás!
Krásné jaro,
Jiří F.

>>     >>|